Rodinná firma, sestávající z otce Libora a syna Petra a několika externích spolupracovníků, vznikla v roce 1990. Ale již před tímto rokem se starší z členů několik let broušenými zrcadly zabýval po zaměstnání, které vykonával coby brusič skla v místních novobydžovských sklárnách, kde vydržel celých 27 let.

Naším stěžejním programem je výroba broušených benátských zrcadel a broušených nástěnných hodin, o nichž se více dočtete a jejichž fotografie spatříte v katalogu. Jsou vhodným dekoračním i praktickým doplňkem nejen do domácností, ale též hotelů, salónků, barů a reprezentačních prostor.

Naše firma se dále zabývá broušením lustrových dílců pro firmy vyrábějící skleněné lustry, skleněných reklamních hodin s pískovanými firemními logy nebo křišťálových cen, např. Zlatého trianglu. Na zakázku zhotovujeme tzv.technikou diprofilu (rytí diamantem) na sklenice, číše či vázy např. číslice nebo nápisy k životním jubileím, svatbám, sportovním nebo kulturním akcím apod. Spolupracujeme též s firmou, pro niž zušlechťujeme díly do skleněných vitráží. Restaurovali jsme rovněž letité broušené zrcadlo, přičemž jsme věrně napodobovali původní vzory a výzdobu té doby. Pro soukromou galerii v americkém Dallasu jsme na objednávku zhotovili několik málo kusů váz s netradičním originálním výbrusem, jež jsme se zavázali již více neopakovat. Naším nejprestižnějším produktem je křišťálová soška Český lev - česká obdoba amerického Oscara - každoročně udělovaná nejlepším hercům, režisérům a filmům v ČR.

Ukázku všech výše popsaných prací i s konkrétním popisem naleznete v naší galerii.

Některá naše zrcadla reprezentovala naši zemi na prestižní výstavě českých uměleckých děl Finestra Boema v Římě na jaře roku 2000. V současnosti dodáváme naše produkty např. do Spojených arabských emirátů, Španělska, Francie, a to konkrétně zrcadla a broušené hodiny. Naše zboží se logicky lépe prodává mimo území ČR, neboť kupní síla našich firem a občanů je nyní zaměřena více k praktickému než dekoračnímu sortimentu.


Všechna práva vyhrazena (c)2001 - OrinHK s.r.o.